21.6 C
Kėdainiai

Kviečia modernaus lietuviško folkloro grupė LIBERTE

Naujausios naujienos

Gegužės 7 d. 17.30 val. Daugiakultūriame centre vyks renginys, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.  Paklausysime Vaido Banio, Kėdainių krašto muziejaus muziejininko, pranešimo „Spaudos draudimo laikai Kėdainių regione“,  sužinosime, kas laimėjo dviejuose konkursuose, t. y. bus apdovanoti Gražiausių lietuviškų Kėdainių įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai ir Kėdainių rajono savivaldybės mokinių konkurso „Mano įmonė – lietuviškai“ nugalėtojai. Po paskaitos ir sveikinimų vyks  modernaus lietuviško folkloro grupės LIBERTE koncertas. Šį renginį organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė bei Krašto muziejus  ir kviečia kėdainiečius aktyviai dalyvauti.

Grupė „Liberte“ siekia, kad lietuviška liaudies daina įgautų priimtinesnę ir šiuolaikiškesnę formą, kad ją išgirstų ir pamėgtų kuo daugiau žmonių. Grupės tikslas − jungti tradicinius ir netradicinius instrumentus, liaudies dainą ir improvizaciją, taip parodant, kokios gražios ir įdomios, savy turinčios daug interpretacinės laisvės yra liaudies melodijos.

Grupės „Liberte“ repertuarą sudaro ne tik lietuviško folkloro interpretacijos, bet ir autorinės dainos, kurios yra lyriškos, romanso stiliaus.

Renginio metu išgirsime naujo albumo „Mylėt tik kartą“ programą. 

Kas nesate girdėję legendos apie Jūratę ir Kastytį? Apie du įsimylėjėlius, kurie nepaisė jų meilės kelyje iškylančių kliūčių, artimųjų nepritarimo ar gyvenimo būdo skirtumų, kuriuos lėmė kiek kitokia kasdieninė aplinka? Regis, kad ši istorija tokia sena, tačiau herojų lūkesčiai bei patiriami iššūkiai tokie panašūs į mūsų… Mes ir toliau kovojame už savo svajones, liūdim, kai mums nepasiseka, laužom stereotipus ir bandom panaikinti bet kokias ribas ar skirtumus, net jeigu tai yra susiję su pačia gamta ir skirtingomis stichijomis.

Apie tai kalba ir Ana su grupe „Liberte“. Išgirsite autorines bei lietuvių liaudies dainas, sujungtas Jūratės ir Kastyčio istorijos motyvais. Pirmoje ciklo dalyje skamba žemiškojo pasaulio, Kastyčio kasdienybės muzika, vėliau siužetas persikelia į vandens stichiją, na, o kokia šių stichijų sankirtos lemtis, turbūt žinote ir patys.

Rašyti komentarą

Įveskite savo komentarą!
Please enter your name here

- Reklama -spot_img