Kėdainių naujienos
Miestas

Smagiau gyvens dar dviejų kvartalų gyventojai

Neseniai, spalio antroje pusėje, prasidėjo dar dviejų miesto kvartalų tvarkymo ir atnaujinimo darbai. Viena teritorija apribota J. Basanavičiaus g., Josvainių g. ir Knypavos g., o kita J. Basanavičiaus ir Lauko gatvėmis bei Ramybės skveru. Rangos darbų sutartis dėl abiejų objektų pasirašyta su UAB „Apdailos ekspertai“.  Darbų sutarties vertė  pirmojo kvartalo − 436 356,07 Eur, antrojo − 488 284,83 Eur.  Tai Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšos.

Kvartaluose – kuriamos jaukios ir modernios erdvės

Nors dabar kvartalai atrodo lyg apgriauti, tačiau už metų viskas atrodys ne tik gerokai gražiau, moderniau, bet ir gyventi bus patogiau bei smagiau.

Pagrindiniai darbai teritorijoje, apribotoje J. Basanavičiaus g., Josvainių g. ir Knypavos g., kurios plotas yra 11 050 kv. m ir kurioje yra J. Basanavičiaus g. gyvenamųjų namų Nr. 42, 44 zona, J. Basanavičiaus g. gyvenamojo namo Nr. 61 zona ir Knypavos g. gyvenamojo namo Nr. 3 zona, J. Basanavičiaus g. gyvenamųjų namų Nr. 63, 65, 67 zona, Josvainių g. gyvenamojo namo Nr. 38A zona, yra šie:  įrengti pėsčiųjų takų ir šaligatvių dangas, pravažiavimus į kiemus, remontuoti esamus laiptus ir jų atramines sienutes bei turėklus, rekultyvuoti veją (esant poreikiui bus net sėjama naujai), įrengti žaidimų aikšteles, suoliukus, dviračių stovus, automobilių stovėjimo vietas, apšvietimą, įrengti lietaus nuotekas ir kt.

Pagrindiniai darbai teritorijoje, apribotoje J. Basanavičiaus ir Lauko gatvėmis bei Ramybės skveru, kurios plotas yra 14 876 kv. m ir kurioje yra Ramybės skv. gyvenamųjų namų Nr. 56, 54, 52, 46 zona, Ramybės skv. gyvenamųjų namų Nr. 1, 2 zona, Lauko g. 22 zona, Ramybės skv. individualių namų (skl. kad. Nr. 5333/28:66, :37, :217) zona, yra šie: tarp pastatų esančias žvyruotas aikšteles iškloti betoninėmis trinkelėmis, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, žalius vejos plotus, pėsčiųjų takus, suoliukus, šiukšliadėžes. Atnaujinti asfalto dangą, rekonstruoti pėsčiųjų takų dangas, įrengti žmonių su negalia pandusą (nuovažą), atnaujinti asfaltuotas įvažiavimų į kiemus dangas, įrengti esamų laiptų atramines sienutes, rekultyvuoti veją (esant poreikiui bus sėjama naujai). Įrengti lietaus nuotekų tinklus, apšvietimą LED šviestuvais, įrengti aikštelę su žaidimų ir sporto įrenginiais, guminių plytelių dangą ir kt.

Įrengiamos aikštelės – jų anksčiau nebuvo

Paklausta, kokios didžiausios problemos, Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistė Irma Survilienė sakė, kad, ko gero, didžiausia yra šilumos tinklų rekonstrukcija, kurią  pagal europinį projektą vykdo „Panevėžio energija“. Nemaloni žinia yra ta, kad dėl rangovo bankroto jų darbai trumpam sustojo. Nors bus šiek tiek trukdžių dėl suvėluotų jų darbų, bet situacija sprendžiama.

Taip pat I. Survilienė paminėjo ir automobilių aikšteles. Jų anksčiau net nebuvo, žmonės tiesiog statė savo automobilius kiemuose. Dabar aikštelės bus aiškiai apibrėžtos ir pažymėtos, atsiras daugiau vietos. Namai statyti jau seniai, kai gyventojai tiek automobilių neturėjo. O  jas labai plėsti žaliųjų vejų ar vaikų žaidimų aikštelių sąskaita nebūtų gerai.

Darbai vyksta intensyviai

Šiuo metu, be šio kvartalo, dar intensyviai tvarkomas vadinamasis Respublikos kvartalas, taip pat darbai vyksta Žemaitės ir Liaudies kvartaluose. Investicijų suma juose viršys 1 mln. 200 tūkstančių  eurų. Iš viso šiuose penkiuose miesto kvartaluose bus atlikta darbų daugiau kaip už 3 mln. 700 eurų. Dar dėl dviejų kvartalų šiuo metu vyksta pirkimo procedūros.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Sužinokite daugiau

Kaip rūšiuoti atliekas naujuosiuose konteineriuose

Reporteris

Dėl koronaviruso ribojamas kultūros įstaigų darbas

Reporteris

Lauko teniso kortų prieigų ir teritorijos tvarkymo darbai įkarštyje

Reporteris

Komentarai

X