Kėdainių naujienos
Miestas

Keičiasi komunalinių atliekų konteinerių vieta

Informuojame, kad nuo gruodžio 6 dienos Kęstučio g. 9 namo gyventojai komunalines ir antrinių žaliavų atliekas galės mesti į netoliese esančius automobilių garažų bendrijos „Kėdainių motoras“ konteinerius.

Ši vieta nebus arti gyvenamųjų namų.

Primename, ką į kurį konteinerį galima mesti, o ko negalima.

POPIERIUS (mėlynas dangtis)

Mesti: Žurnalai, laikraščiai ir kt. spaudiniai, knygos be kietų viršelių. Kartoninės dėžutės, gofruoto kartono dėžės, popieriniai krepšiai, lankstinukai, vokai, skrajutės, spaudos ir rašomasis popierius. Kita neužteršta popierinė pakuotė ir pakavimo popierius, knygos (bet jas geriau padovanoti bibliotekai).

Nemesti: Kalkinis, parafinuotas, vaškuotas, tepaluotas popierius, tapetai, dėžutės nuo picos ar kitokiais riebalais užterštas popierius, pop. nosinaitės, servetėlės ir rankšluosčiai, tualetinis popierius ir sauskelnės, pakeliai nuo traškučių, dokumentų segtuvai su metalinėmis dalimis.

Svarbu Popierius turi būti sausas ir švarus. Nereikia išsegti sąvaržėlių, popierius gali būti ir su lipnia juostele, tačiau popierines dėžutes reikėtų išlankstyti.

STIKLAS (žalias dangtis)

Mesti: Stikliniai buteliai, stiklainiai be dangtelių, stikliniai indai, stiklinė pakuotė, įvairaus dydžio stiklo duženos ir atraižos, paprastų langų stiklas.

Nemesti: Porcelianas, krištolas, keramika, veidrodžiai, visų rūšių elektros lemputės. Dažais, tepalais ar kita chemine medžiaga užteršta pakuotė, medicininės ampulės, stikliniai vaistų buteliukai. Armuotas stiklas ir stiklo lakštai, TV ekranai, namų langų stiklų paketai, automobilių langų stiklai.

Svarbu ! Buteliai ir stiklainiai turi būti išplauti, nuimti kamščiai ir jų žiedeliai, pašalinta folijaetikečių lupti nereikia. 

PLASTIKAS (geltonas konteineris)

Mesti: Plastikiniai buteliai, buitinių priemonių plastikinė tara, plastikiniai indai, plastikiniai indeliai ir dėžutės nuo padažų, majonezo ir kitų maisto produktų, plėvelė nuo maisto produktų, kita plastikinė pakuotė, kurioje yra įspausti PET, HDPE, LDPE, PP ženklai, plastikiniai žaislai, kombinuotos pakuotės „TetraPak“, „Elopak“, pieno, sulčių pakuotės, traškučių ir kt. pakeliai. Skardinės nuo gėrimų, konservų, metaliniai dangteliai, kepimo skardos, aliuminio folija ir kt. smulkios metalinės atliekos.

Nemesti: Riebalais, dažais, tepalais ar kita chemine medžiaga sutepta plastikinė  tara, plastikiniai žaislai su elektroniniais įtaisais, plastikinės medicinos priemonės ir gaminiai, vaizdo kasetės, fotojuostos, CD, DVD ir LP plokštelės. Dantų šepetėliai, skutimosi peiliukai, higienos reikmenys, medicinos švirkštai, aerozolio flakonėliai, tepalo bakeliai, indeliai nuo dažų, antifrizo pakuotės, smulki ir stambi elektroninė įranga.

Svarbu !  Pavojingų medžiagų tarą reiktų vežti į stambiagabaričių atliekų aikštelę, o medikamentus – priduoti vaistinėse. Prieš pašalinant pakuotes, buteliukai yra užsukami, reiktų  išpilti ir visus skysčius. Pageidautina, jog indai, kuriuose liko riebalų (aliejaus buteliai, margarino ar žuvies pakuotės) būtų išskalauti. Dėl medicininių atliekų priėmimo galima pasiteirauti  stambiagabaričių atliekų aikštelėje.

MIŠRIOS-BUITINĖS KOMUNALINĖS ATLIEKOS (pilkas dangtis)

Mesti: Atliekos, kurių negalima perdirbti ar pakartotinai panaudoti.

Nemesti: Statybinės ir griovimo atliekos, elektros ir elektronikos atliekos, baterijos, nupjauta žolė, medžių lapai ir šakos, antrinės žaliavos įskaitant ir pakuočių atliekas, karšti pelenai, stambiagabaritės atliekos, automobilių dalys, pavojingas atliekos, padangos.

Sužinokite daugiau

Tvarkomi daugiabučių namų kiemai

Reporteris

Kėdainių senamiestį nustelbė santūriai didinga Kalėdų eglutė

Reporteris

Beržų sulos renesansas – ūkininkai skaičiuoja augančią paklausą ir pardavimus

Reporteris

Komentarai

X