Kėdainių naujienos
Miestas

Atgimęs parkas plės kultūrinį gyvenimą

Priemiestinėje Kėdainių gyvenvietėje – Vilainiuose – daugiau kaip 8 ha ploto teritorija tapo daugiatiksle: poilsio ir aktyvių veiklų erdve. Joje sutvarkytas nuo 1970-ųjų Lietuvos mokslų akademijos Melioracijos instituto darbuotojų atsakingai užveistas ir įspūdingos dendrologinės medžių įvairovės turtingas parkas. Dar net nebaigtas tvarkyti, jis jau buvo naudojamas kultūriniams renginiams. Jų, žinoma, ateityje vis gausės, ir gausės.

Keičia įvaizdį ir žmonių gyvenimo būdą

Vilainių gyvenvietė – tai dar vienas tvarkomas ir atgimstantis Kėdainių rajono miestelis. Čia gyvena daugiau kaip 1 200 gyventojų. „Vilainiai – sparčiai klestinti ir mūsų visų pastangomis gražėjanti Kėdainių gyvenvietė, kurioje kiekvienam turi būti jauku ir patogu gyventi. Žmonės nusipelnė turėti kur jaukiai praleisti laisvalaikį ir užsiimti sveika gyvensena“, – įsitikinęs Vilainių seniūnijos seniūnas Antanas Bružas. Vilainių seniūnijoje gerinant infrastruktūrą pastaraisiais metais iš viso investuota beveik 2 mln. eurų iš savivaldybės, valstybės biudžetų ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Beveik prieš 50 metų asmenine mokslinių darbuotojų iniciatyva ant kalniuko prie gražaus Nevėžio upės vingio pasodintas parkas per dešimtmečius įgijo savo unikalų veidą. Čia susiformavo jaukios paunksmės. Skyrus 827 792,28 eurų finansavimą iš Europos Sąjungos fondų ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto, parkas dar labiau pritaikytas žmonių poilsiui. 

Daug miesto objektų įvykdęs „Projekto KARMA“ vadovas Adas Laurinaitis sako, kad tvarkyti viešąsias erdves bendrovei – didelė atsakomybė. „Viešosios erdvės kuria miesto ir miestelių įvaizdį, todėl mūsų darbą mato ir vertina visi. Tačiau svarbu ne tik grožis, bet ir tai, kad naujai sutvarkytos didesnės teritorijos ar miesto kampeliai sprendžia gyventojų laisvalaikio ir užimtumo problemas. Kuo daugiau jų sutvarkome, tuo daugiau atsiranda visiems žmonėms ir mums patiems patogių ir mielų vietų leisti laisvalaikį, sportuoti, užsiimti mėgstama veikla, maloniai pavedžioti savo augintinius“, – apie sutvarkytų viešųjų erdvių naudą kalba Adas Laurinaitis.

Maloniam laikui leisti

Šiuolaikiškai sutvarkyta poilsio erdvė su traukos objektu − fontanu bei sporto zonomis gražiai įsilieja į teritoriją prie Kultūros centro ir seniūnijos. Tai reprezentacinė miestelio vieta. Atnaujintas parkas bus ir toliau mėgstamas gyventojų, bet daug patogesnis išsaugotų senųjų medžių paūksmėje maloniai leisti laisvalaikį ar pasivaikščioti atnaujintais pėsčiųjų takais. Ant suoliuko parke bus patogu prisėsti saugiai pastačius transporto priemonę tvarkingoje automobilių stovėjimo aikštelėje, kuri įrengta šalia seniūnijos pastato. Didelė aikštelė tarnaus ir į netoliese esantį Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų kompleksą atvykstantiems lankytojams. Daugiau kaip 1 500 lankytojų, atvykstančių į Vilainius sportuoti, kas mėnesį naudojasi baseinu, žaidžia tenisą, užsiima boksu, lengvąja atletika, dziudo ir krepšiniu.

Kurta aktyviam žmogui

Kuriant poilsio erdvę, būtent ir atsižvelgta į šiuolaikinių žmonių poreikius. Juk vis daugiau žmonių sportuoja ir stengiasi įvairiais būdais stiprinti sveikatą, gerinti savo savijautą. Tarp daugiabučių namų bei rekreacijos ir sporto pramogų komplekso suformuotos saugios aktyvaus poilsio zonos. Jomis besikeičiant klimatui galima naudotis daug ilgesnį laiką: nuo ankstyvo pavasario iki labai vėlyvo rudens, kaip, pavyzdžiui, šiemet. Bus galima naudotis ir lauko treniruokliais, skirtais kojų, nugaros ir rankų raumenims pastiprinti. Įrengta nauja krepšinio aikštelė su apšvietimu, kad būtų saugiau žaisti tamsiu paros metu. Nubrėžtos krepšiniui skirtos linijos ir aptverta visa aikštelės teritorija. Nepamiršti ir vaikai – jiems sukurta vaikų žaidimo aikštelė su čiuožyklomis, sūpynėmis, supamaisiais lauko žaislais.

Taip pat įrengtos ir saugumą užtikrinančios vaizdo stebėjimo kameros. Informacija iš jų tiesiogiai perduodama į Vilainių seniūniją. Visoje teritorijoje sumontuotos 5 kameros skirtingose vietose – prie krepšinio aikštelės, poilsio zonos, fontano, netoli lauko treniruoklių ir automobilių stovėjimo aikštelės. Žmonės dėl to jausis saugiau.

Atgimstantis parkas

Beveik prieš 50 metų suformuotame Vilainių parke rekonstruota jo puošmena – fontanas, prie kurio žmonės pamėgo fotografuotis per vestuves, ir kitas šventes. Atnaujintas visas vamzdynas, purkštukai, išklotos naujos šviesiai pilkos spalvos keraminės plytelės. Parko teritorijoje, aprėpiančioje ir pakraščius, yra sukurta ypatinga dendrologinė įvairovė. Be čia jau augančių liepų, sidabrinių eglių, pušų, uosių, kaštonų, sedulų, kaulenių, kalninių pušų, ievų, drebulių, sidabrinių maumedžių, gluosnių, tuopų, alyvų, baltųjų sedulų, lazdynų bei šermukšnių, parkas didžiuojasi 46 ąžuolais. Tai gerai mūsų krašte augantis medis, kuriam ypač tinka Kėdainių  dirvožemis. Ąžuolo stiprybę vertina lietuviai nuo seniausių laikų. Visi jie išsaugoti ir tik šiek tiek pagenėti. Daugiausia parke svyruoklių beržų. Vilainių seniūnas Antanas Bružas jų suskaičiavo net 318. Daugiau medžių neplanuojama sodinti, tačiau, gerinat kraštovaizdį ir parko spalvinę gamą, buvo nuspręsta pasodinti kalninių pušų, Tunbergo raugerškio krūmų ir dabar labai madingų viksvų. Jos suteiks parko kampeliams trapumo ir maloniai šiurens vėjyje.

Taps kultūros židiniu

Dar neužbaigtame rekonstruoti Vilainių parke jau vyko ir, kaip pažada Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vadovė Vitalija Augulienė, tikrai toliau vyks kultūriniai renginiai. Šių metų rugsėjo mėnesį dar pačiame darbų įkarštyje parkas jau tapo netradicine koncertine erdve. Čia buvo surengtas Kėdainių kultūros centro renginių ciklo „(At)rask meną“ koncertas „Širdis vasarą dainuoja“. Prancūzų kompozitorių kurtą programą pristatė Panevėžio muzikinio teatro solistė Laima Česlauskaitė ir stilingos muzikos  instrumentinis ansamblis.

Jau 12 metų Vilainių parko prieigose vyksta tradicinė Vilainių skyriaus šventė „Vasara žolynų žieduose“, skirta Mindaugo karūnavimo dienai. Iš viso per 2019-uosius skyriuje surengta  beveik 100 įvairiausių renginių. Juose apsilankė 4 000 žmonių. Skyriaus vadovė Vitalija Augulienė sako, kad dar labiau išnaudos parką kultūriniams renginiams ir pasirodymams.

Jau 2020-iesiems metams suplanuoti pirmieji renginiai atnaujintame parke. Pavasarį čia persikels respublikinė tradicinė poezijos šventė „Vilainių pavasaris“, kaip ir kasmet, tradiciškai per renginį bus pasodintas dar vienas ąžuoliukas, − tai jau 7 metus besitęsianti skyriaus vadovės Vitalijos Augulienės tradicija, turtinanti parką. O vasarą parke vyks Aido Giniočio gyvo garso koncertas, kuris vadinsis „Prie fontano“. Bendruomenės ruošiasi paminėti kolektyvo „Volungės“ kūrybinės veiklos 20-metį.

Sužinokite daugiau

Šį lapkritį gyventojai serga mažiau nei pernai

Reporteris

Kviečiame prisijungti prie socialinės iniciatyvos ir atsisakyti popierinių sąskaitų

Reporteris

Žemės mokestį laiku sumokėjo 8,5 tūkst. Kėdainių rajono gyventojų

Reporteris

Komentarai

X