Kėdainių naujienos
Kultūra

Tarptautinė patirtis ikimokyklinukų ugdymui

Bendradarbiaudamos Kėdainių rajono ugdymo įstaigos pagal „Erasmus+“ programos K1 pagrindinio veiksmo – „Asmenų mobilumas“ mokymosi tikslais parengė ir įgyvendina tarptautinį projektą „Kūrybiškumo ugdymas ir asmenybės ūgtis“. Lapkričio 11−17 dienomis į darbo stebėjimo vizitą Turkijoje, į Konya miesto Selçuklu Keskesler Anaokulu organizaciją vyko Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rasa Simonavičienė, Sandra Kondrotienė, Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos Ina Gustienė, Gitana Juodienė ir Labūnavos pagrindinės mokyklos direktorė Rita Karnilavičienė.

Vizito darželyje dienos buvo pilnos netradicinių, aktyvių ir įdomių veiklų. Partneriai iš Turkijos supažindino su Keskesler Selçuklu darželio ugdymo proceso bei atskirų veiklų su ugdytiniais organizavimu, pristatė savo įstaigą, aprodė grupes, mokomąsias erdves. Aplankytoje „Silles“ gamtos mokslų mokykloje, natūralioje aplinkoje įrengtos erdvės stebėjimui, tyrinėjimui, eksperimentavimui bei amatų kūrybinės dirbtuvės, kuriose veikla vykdoma su natūraliomis gamtos medžiagomis.

Pedagogės lankėsi Selcuklu rajono savivaldybėje, kur vyko susitikimas su meru ir mero pavaduotoju. Nacionaliniame švietimo direktorate nacionalinio švietimo direktorius supažindino su Turkijos švietimo sistema, „Erasmus+“ projektų koordinatoriai – su sėkmingai vykstančiais tarptautiniais projektais. Apsilankyta Konyos miesto mokslų centre, kuriame įrengtos šešios edukacinės erdvės tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vizito metu susipažinta su Turkijos kultūra, papročiais, tradicijomis.

Savaitė Turkijoje prabėgo labai greitai, sutikti žmonės buvo labai svetingi, šilti, draugiški ir malonūs, atsivėrė naujos galimybės bendradarbiavimui bei ugdymo naujovių ikimokykliniame ugdyme taikymui.

Sužinokite daugiau

Kviečiame teikti nominacijas „Gyvybės apdovanojimams“

Reporteris

Nykstančios lietuvių Kūčių ir Kalėdų tradicijos

Reporteris

Atmintis gyva, nes liudija

Reporteris

Komentarai

X