Kėdainių naujienos
Kita

Lietuvos gėrimų gamintojams ir importuotojams taikomi tarifai kitais metais nesikeis

Kasdien per 1,5 mln. stiklinių, plastikinių ir metalinių pakuočių surenkanti ne pelno organizacija VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) skelbia apie įvykusią kasmetę tarifų, taikomų Lietuvos gėrimų gamintojams ir importuotojams, peržiūrą.

„Esame ne pelno siekianti įstaiga, kurios pajamų šaltiniai susideda iš kelių dedamųjų: negrąžinto užstato, už parduotas žaliavas gaunamų lėšų ir, kiek reikia subalansuoti biudžetą, gamintojų subsidijų. Tam, kad nustatytume tinkamiausią jų dydį, reikiamą biudžetui subalansuoti, kiekvienais metais yra peržiūrimi tarifų dydžiai“, – sako USAD vadovas Gintaras Varnas.

Šiais metais USAD valdyba priėmė sprendimą tarifų nekeisti – 2020 m. jie išliks tokie patys kaip 2019-aisiais.

„Tarifų dydžius ir jų pokytį paprastai lemia kintančios žaliavų, reikiamų pakuotėms gaminti, kainos visame pasaulyje. Taip pat – makroekonomikos prognozės, darbo užmokesčio pokyčiai ar infliacija. Nors 2019 m. aliuminio rinkos kaina sumažėjo, o surinkimo sąnaudos dėl didėjančio darbo užmokesčio šiek tiek padidėjo, Valdybos sprendimu, kitais metais bus taikomi tokie pat tarifai kaip ir šiais“, – komentuoja G. Varnas.

Nuo užstato sistemos įvedimo šalyje pradžios 2016 m. vasarį Lietuvoje grąžinta rekordiškai daug – net 2 mlrd. vienkartinių plastiko, stiklo ir aliuminio pakuočių, dalyvaujančių užstato sistemoje. Antrąjį milijardą pavyko pasiekti per itin trumpą laiką – per 3,5 metų. 2020 m. prognozė – surinkti 92 proc. į rinką išleidžiamų pakuočių.

USAD valdybos patvirtinti nauji gamintojų ir importuotojų tarifai, įsigaliosiantys nuo 2020 m. sausio 1 d.

Pakuotė2020 m.EUR / vnt.
PET0,027
Metalinė (aliumininė)0,009
Metalinė (plieninė)0,029
Stiklinė0,029

Šie tarifai mokami nuo kiekvienos į Lietuvos rinką išleistos pakuotės.

Sužinokite daugiau

Lietuvoje pradeda veikti elektroninė eismo įvykių deklaravimo sistema

Reporteris

Vilniaus oro uoste bus diegiama nauja bagažo valdymo sistema: keleivių bagažas bus registruojamas tris kartus greičiau

Reporteris

Išleidžiama pašto ženklų serija ,,Lietuvos valstybės simboliai. Istoriniai popieriniai pinigai‘‘

Reporteris

Komentarai

X